Try 1 month for 99¢

BOYS BASKETBALL

Lake Mills Classic: Milwaukee Bay View vs. Lakeside Lutheran, 1:30 p.m.; Beloit Turner vs. Lake Mills, 4:30 p.m.

Middleton Tournament: Kettle Moraine vs. Stoughton, 6 p.m;. Middleton vs. Sussex Hamilton, 7:30 pm.

Rick Majerus WBBY Invitational at Concordia University, Mequon: Greendale Martin Luther vs. Mineral Point, 1:30 p.m.; Racine Prairie vs. Monona Grove, 3 p.m.; Whitnall vs. Waunakee, 7:30 p.m.

Shawano Sun Drop Shootout at UW-Green Bay Kress Center: Mount Horeb vs. Shawano, 8:40 p.m.

Sun Prairie Invitational: Appleton West vs. DeForest, 5:15 p.m.; Fort Atkinson vs. Sun Prairie, 7 p.m.

West Allis Central Tournament: Madison Edgewood vs. West Allis Central, 8:30 p.m.

West Salem Tournament: Reedsburg vs. Sparta, 1:45 p.m.; Melrose-Mindoro vs. West Salem, 3:15 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Janesville Parker vs. Walworth Big Foot at JustAGame Fieldhouse, Wisconsin Dells, 5:45 p.m.

Candy Cane Classic at Platteville High School: Richland Center vs. Barneveld, 4:45 p.m.; Mount Horeb vs. Mineral Point, 6:30 p.m.; Platteville vs. Jackson Living Word Lutheran, 8:15 p.m.

Chris Griffin Memorial Tournament at Milwaukee Vincent: Madison East vs. Milwaukee Carmen NW, 5 p.m.

Christine Rathke Memorial Tournament at Franklin: Germantown vs. Middleton, 5:15 p.m.

Cuba City Holiday Tournament: Cuba City vs. New Glarus, 2:55 p.m.; Shullsburg vs. River Ridge/Scales Mound (Ill.), 6:05 p.m.

Janesville Craig Optimist Invitational: Stoughton vs. Kenosha Tremper, 2:15 p.m.; Milton vs. Janesville Craig, 4 p.m.

Lake Mills Holiday Classic: Poynette vs. Southwest Wis. Christian Homeschool, 3 p.m.; Lake Mills vs. Cudahy, 6 p.m.

West Allis Central Tournament: Madison Edgewood vs. West Allis Central, 3:15 p.m.

BOYS HOCKEY

Non-conference

Wausau West vs. Madison Edgewood at Cornerstone Ice Center, Green Bay, 1:30 p.m.

Culver’s Cup: Minocqua Lakeland vs. Oshkosh West co-op at Madison Ice Arena, 2:45 p.m.; Madison Memorial vs. Baldwin-Woodville at Madison Ice Arena, 5:15 p.m.; Monona Grove vs. Baraboo/Portage at Hartmeyer Ice Arena, 7:30 p.m.; Madison West vs. Ashland at Madison Ice Arena, 7:45 p.m.

Kiwanis Cambria Hockey Festival at Graham Arena, Rochester (Minn.): Verona vs. Albert Lea, Minn., 3 p.m.

Waukesha Catholic Memorial Tournament at Naga-Waukee Ice Rink, Delafield: Fond du Lac St. Mary’s Springs vs. Janesville co-op, 4 p.m.

GIRLS HOCKEY

Eau Claire Holiday Tournament at Hobbs Ice Center, Altoona: Fond du Lac co-op vs. Chippewa Falls co-op, 9 a.m.; Beloit Memorial co-op vs. Brookfield co-op, 1 p.m.; Fond du Lac co-op vs. Beloit Memorial co-op, 5 p.m.

Culver’s Cup: Brookfield co-op vs. Middleton co-op at Madison Ice Arena, 12:15 p.m.; University School of Milwaukee co-op vs. Minocqua Lakeland at Hartmeyer Ice Arena, 12:30 p.m.; Superior vs. Onalaska co-op at Hartmeyer Ice Arena, 3 p.m.; Stevens Point co-op vs. River Falls co-op at Hartmeyer Ice Arena, 5:15 p.m.

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0